Kwota bezsporna (wartość wykupu)

Uprzejmie informujemy, iż proceduralnie Ubezpieczyciel najpierw dokonuje przelewu środków na rachunek Kancelarii. Zazwyczaj następuje to w terminie do 30-40 dni. Po otrzymaniu m.in. dokumentu rozliczeniowego weryfikujemy, czy Ubezpieczyciel dokonał „prawidłowego” (zgodnie z przygotowanymi przez niego Ogólnymi Warunkami Umowy) wykupu. W kolejnym kroku dokonujemy przelewu zwrotnego na konto Klienta. Odbywa się to w powyższy sposób, ponieważ coraz częściej zdarzają się błędy przy dokonywaniu wykupów przez Ubezpieczycieli, co stanowi dla nas dodatkowy argument w walce w Sądzie.

Weryfikacja poprawności wykupów odbywa się w każdy poniedziałek i wtorek danego tygodnia, a przelewy zwrotne dla Klientów realizowane są w porządku chronologicznym, możliwie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 20 dni roboczych, przy założeniu, że Ubezpieczyciel przelał środki na rachunek Kancelarii oraz dostarczył nam niezbędną dokumentację.

Jeżeli środki w dalszym ciągu nie zostały przekazane przez Kancelarię, zachodzi prawdopodobieństwo, iż nie został spełniony któryś z wymienionych wyżej warunków. Prosimy zatem uzbroić się w cierpliwość.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami